Jaunumi

Adītājas sagādā pārsteigumu mediķiem

30.septembrī, kad visā Latvijā atvērtas bija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta durvis, pie Talsu punkta darbiniekiem ar sirsnīgu pārsteigumu paviesojās arī Talsu novada fonds un projekts “Palīdzi man, sirdscilvēk!”. Cilvēki, kas ikdienā glābj citu dzīvības, dāvanā saņēma adītāju sarūpētas siltas un koši rakstainas zeķes.

Tikpat ātri kā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki ikdienā reaģē, saņemot izsaukumus, tikpat zibenīgi iztukšojās arī lielā dzijas kaste, kas uz Talsu novadu atceļoja ziedojumā no Norvēģijas. Adītājas tik ļoti vēlējās iesaistīties akcijā “Noadīsim siltumu”, ka visām interesentēm dzijas pat nepietika. Akcijā iesaistījās ne tikai adītājas no Talsu novada, bet arī no tālākiem reģioniem, un jau pavisam drīz uz Talsu novada fondu atpakaļ atceļoja ar mīlestību darinātas zeķes. Dažas rokdarbnieces pat īpaši bija piedomājušas pie dāvinājuma, un katram pārim klāt ar krāsainiem dzīpariem piesējušas laba vēlējumus. NMPD darbinieki to patiešām novērtēja, ar prieku saņemot negaidīto pārsteigumu. Sertificētā ārsta palīdze Inguna Zaķe atzīst, ka siltās zeķes varēs vilkt kājās tūlīt pat, kamēr vēl nav pieslēgta apkure, bet visvairāk tās sildīs ziemā. “Mums nereti jādodas uz vietām, kur nav iespējams iebraukt ar mašīnu, tāpēc brienam pa sniegu. Atgriežoties dienestā, kājas ir patiešām nosalušas,” saka I.Zaķe.

Pavisam akcijā “Noadīsim siltumu” tika noadīti vairāk nekā 130 zeķu pāru. Tā kā atsaucība bija patiešām liela, zeķu pāri tiks ne tikai 80 Talsu, Rojas un Dundagas novadu darbiniekiem, bet aizceļos arī uz Kandavu. Daļa ziedojuma ziemā sildīs arī nakts patversmes iemītnieku kājas. Akcijā piedalījās gandrīz 20 adītājas un rokdarbnieces no Spāres tautas nama lietišķās mākslas kolektīva “Nāmetiņš”.

Akcija “Noadīsim siltumu” notiek jau trešo gadu. Pērn silto zeķu dāvinājumu saņēma VUGD darbinieki, bet pirmajā akcijas gadā kājas un sirdis tika sasildītas Talsu novada mazturīgajām un daudzbērnu ģimenēm.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums