Jaunumi

Adītājas rada jaunus mākslas darbus

Februāra beigas Talsu novada fondam bija īpaši gaišas, jo to palīdzēja radīt īpašas adītājas - akcijas "Noadīsim siltumu" dalībnieces, kas krāsainus dziju dzīparus pārvērta siltās un košās zeķēs. Tās šobrīd silda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku kājas.

"Jūsu darbi ir ne tikai veidoti no sirds, bet tie ir kā mazi brīnumi," tā pateicības pasākumā 25.februārī adītājām sacīja Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. "Jums diemžēl palika neredzams, ar kādu prieku un sirsnību tika saņemtas jūsu adītās zeķes. Bet to redzējām mēs, tāpēc patiešām vēlamies no sirds jums teikt paldies!" 

Akcijas "Noadīsim siltumu" idejas autore ir Talsu novada fonda dalībniece Dace Maķevica. Adītājas tik ļoti vēlējās iesaistīties akcijā, ka visām interesentēm dzijas pat nepietika. Akcijā iesaistījās ne tikai adītājas no Talsu novada, bet arī no tālākiem reģioniem, un jau pavisam drīz uz Talsu novada fondu atpakaļ atceļoja ar mīlestību darinātas zeķes. Kopā tika uzadīti vairāk nekā 130 zeķu pāri. Adītājām tik ļoti iepatikusies iesaistīšanās labdarībā, ka krāsaini zeķu pāri uz fondu ceļo joprojām, un tikko būs pabeigta gatavošanās izstādei, tā ar nepacietību savu ieguldījumu vēlas dot arī Spāres tautas nama lietišķās mākslas kolektīva “Nāmetiņš”. Dace Maķevica pastāstīja, ka par zeķēm ļoti priecājās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, un tās viņiem katram šobrīd stāv goda vietā skapītī. Ziedojumu saņēma arī nakts patversmes iemītnieki, VUGD glābēji un jo īpaši priecīgi bija Irlavas bērnu nama audzēkņi. "Bērni saņēma arī citas dāvanas, bet bērnu nama vadītāja man zvanīja, un sacīja, ka visvairāk audzēkņi priecājušies tieši par zeķēm, un katrs laimīgs turējis savu krāsaino pārīti rokās," sacīja D.Maķevica. "Bez jums mēs to nevarētu paveikt!" Ar īpašu apbrīnu akcijas dalībnieces novērtēja gados cienījamāko dalībnieci - Veronikas kundzi, kura sasniegusi jau 94 gadu slieksni, bet joprojām ir čakla rokdarbniece.

Noslēguma pasākumā adītājām bija iespēja iepazīt citu krāsu mākslu. Ar apbrīnu viņas skatījās, kā dejo krāsas uz ūdens, un arī pašām bija iespēja iemēģināt seno turku mākslu Eiropas Brīvprātīgā darba veicēja Tahsin Özer vadībā. Turklāt adītājas varēja justies īpašas, jo viņām bija unikālā iespēja pašām pēdējām Talsos izmēģināt Ebru mākslu. Brīvprātīgais no Turcijas februāra beigās atvadījās ne tikai no adītājas, bet arī no Latvijas, jo savu Erasmus+ projektu "Labdarība vieno Eiropu" viņš noslēdza un atgriezās mājās.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums