Eiropas Brīvprātīgais darbs

Talsus šarmēs astoņdesmito gadu franču kino

Jau 6 mēnešus Talsu novada fondā strādā brīvprātīgais no Francijas Mathieu Chazel, un 2. un 3.septembrī viņš kopā ar savu kolēģi no Turcijas un vietējiem jauniešiem iepazīstinās talseniekus ar franču kino klasiku.

Franču kino izsenis izdaudzināts sava īpašā šarma un harizmātisko aktieru dēļ. Filma “Žans de Florets” un tās turpinājums “Avotu Manona” uzņemšanas laikā – 1986.gadā - bija visu laiku dārgākās franču filmas. Stāsts veidots pēc Franču akadēmijas locekļa, rakstnieka Marsela Paņola romānu motīviem, un filmās piedalās trīs slaveni aktieri – Žerārs Depardjē, Daniels Oteijs un Īvs Montāns, kuram šī bija viena no savas karjeras pēdējām lielajām lomām. Depardjē šajā filmā atveido kupraini Žanu, kas ieradies laukos, mantojis viņa mātei piederošo lauku māju, un viņam ir lieli plāni šo īpašumu iekopt, audzēt dārzeņus un trušus. Taču viņam ir ne paši labākie kaimiņi pasaulē - divi tipāži, kuri par visām varītēm grib nopirkt šo īpašumu, jo zem tā atrodas ūdens avots, bet viss reģions ir sauss un neauglīgs. Taču, lai Žans nenovērtētu sava īpašuma kvalitāti, šie censoņi vēl pirms viņa ierašanās avotu aizdambē un tad turpmāk dara visu, lai Žans ar sievu un meitu iespējami ātri izputētu. Filmas otrā daļa jeb “Avotu Manona”, kuras darbība norisinās desmit gadus pēc pirmā stāsta, ir jāredz ar nelielu intervālu, lai labāk izprastu varoņu motivāciju, skaudību, nožēlu, atriebību un piedošanu. Abas filmas tiks demonstrētas franču valodā ar latviešu subtitriem.

Franču kino nakts notiks “Baložu pastā”, un abu seansu sākums plānots plkst.20.00. Pasākumu rīko “Jauniešu ideju laboratorija”, kurai šis šovasar būs trešais labdarības pasākums. Ieeja pasākumā paredzēta par ziedojumiem – 1 EUR par katru seansu. Visi ziedojumi tiks novirzīti jauniešu projektu konkursam, kurā jau šoruden ikviens Talsu novada jaunietis varēs pieteikties, lai īstenotu savas idejas.

Jauniešu ideju laboratorija tapusi Eiropas Brīvprātīgā darba projekta “Charity connects Europe”, ko atbalsta programma “Erasmus+”, ietvaros. Un tajā kopā ar vietējo jauniešu komandu darbojas divi Eiropas Brīvprātīgā darba veicēji – Mathieu Chazel no Francijas un Tahsin Özer no Turcijas.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums