Jau divus mēnešus Talsu novada fonda komandai pievienojušies divi Eiropas Brīvprātīgā darba veicēji - Mathieu Chazel no Francijas un Tahsin Özer no Turcijas. Puiši jau Talsos sākuši ieinteresēt citus jauniešus brīvprātīgajā darbā un izbauda pārsteigumus, ko viņiem atklāj Latvija."Es Latviju un Talsus neizvēlējos, Talsi izvēlējās mani. Uzzināju par brīvprātīgā darbu, pieteicos projektam un esmu priecīgs būt šeit, jo nekad iepriekš Latvijā neesmu viesojies. Domāju, šī ir lieliska iespēja iepazīt jūsu zemi un gūt sapratni par to, kā un kas pie jums notiek," tā aprīlī laikrakstam "Talsu Vēstīs" stāstīja Mathieu. Viņam pievienojās Tahsin, kas atzina, ka jau iepriekš Turcijā viņš veicis brīvprātīgo darbu. "Parasti turki izvēlas doties brīvprātīgā darbā uz Itāliju, Franciju, Spāniju, Grieķiju, jo viņi uzskata, ka šāda pieredze ir noderīga nākotnei, piemēram - var iemācīties vēl vienu valodu. Parasti mani tautieši neizvēlas doties uz Austrumeiropas valstīm, kas mani sadusmo. Šeit arī ir cilvēki, kuriem brīvprātīgo darbs ir nepieciešams! Mani, pretēji vairumam, īpaši interesēja Baltijas valstis. Atradu Talsu novada fonda piedāvājumu, pieteicot, un mani izvēlējās. Esmu šeit, un nekādu problēmu nav, viss ir lieliski…" Abi vien smejoties piebilst, ka pie Latvijas laika apstākļiem, garā un aukstā pavasara gan šeit ļoti grūti bijis pierast. Dzīvojot Latvijā, abi tikuši arī pie latviešu vārdiem - Mathieu Talsos pārtapis par Matīsu, bet Tahsin sevi dēvē par Ansi Ezeru.
Šobrīd puiši jau paviesojušies Talsu 2.vidusskolā, Talsu Valsts ģimnāzijā, kā arī Dundagas un Valdemārpils vidusskolās, kur viņi iepazīstina gan ar savām valstīm, gan Eiropas Brīvprātīgā darba iespējām. Divu mēnešu laikā abi jau paspējuši iemīlēt "Talsu rituli" (un Mathieu piebilst, ka tā kā viņš nāk no garšīgāko un pasaulē slavenāko sieru zemes, tad talsinieki to patiešām var uztvert kā komplimentu), iepazinuši Lieldienu tradīcijas un izbaudījuši latviešu pirti, kā arī paviesojušies pie Talsu novada domes priekšsēdētāja un pārsteiguši viņu ar Tahsin veidotu Ebru mākslas darbu. Brīvprātīgie cenšas ieinteresēt jauniešus labdarībā, lai jau maijā dibinātu Jauniešu ideju laboratoriju, kas ar dažādām radošām un atraktīvām aktivitātēm piesaistīs finansējumu ideju konkursiem, kas, savukārt, ļaus atbalstīt citu jauniešu foršākās idejas. Mathieu jau Talsos sācis pasniegt bezmaksas franču valodas nodarbības, kurās ap 35 viņa studentu cenšas ielauzīties sarežģītajā, bet reizē tik skanīgajā valodā. Paredzēts, ka drīzumā Talsos varēs apgūt arī turku valodu un Ebru mākslu.
Eiropas brīvprātīgajā darbā var piedalīties 17-30 gadus veci jaunieši uz laiku no 2 līdz 12 mēnešiem. Programma "Erasmus+" sedz brīvprātīgā ceļa un uzturēšanās izdevumus, apdrošināšanu, valodas kursus, vīzas izmaksas un arī nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas Brīvprātīgais darbs notiek. Brīvprātīgie veic sabiedrībai noderīgu darbu un atlīdzību par to nesaņem. Talsu novada fonds ir akreditēta nosūtošā, uzņemošā un koordinējošā Eiropas Brīvprātīgā darba organizācija no 2015.gada septembra.