Dari labu un no sirds!

Noskaidroti vēl četri labie darbi, kas taps no sirds

Ir noslēgusies Talsu novada fonda pirmā Labdarības projektu konkursa „Dari labu un no sirds!" papildus kārta, un tajā iesniegtas 7 idejas. Pēc tikšanās ar žūrijas komisiju, ir izvēlēti četri projekti, kas saņems SEB bankas finansiālo atbalstu.

Biedrība „Virbi" savu projektu „Mācies, dari, dzīvo" īstenos sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centrā „Zvirgzdi 1", ko apmeklē bezpajumtnieki, no ieslodzījuma vietām atbrīvotas personas un no psihoaktīvām vielām atkarīgas personas. Šiem cilvēkiem trūkst tādu elementāru prasmju kā pašaprūpe, naudas plānošana un viena no galvenajām prasmēm - maltītes pagatavošana. Tāpēc biedrība „Virbi" no decembra līdz maijam rīkos ēdienu gatavošanas nodarbības, kurās sociālā centra klienti apgūs ēdienu gatavošanu no Pārtikas paku produktiem un citiem vienkāršiem un lētiem produktiem, kā arī iemācīsies izmantot ēdienu gatavošanā dabā pieejamos ēdamos augus un ārstniecības augus, kā arī iemācīsies plānot savu budžetu un apgūs prasmi iepirkties veikalā un tirgū.

Laidzes aktīvākie pensionāri un jaunieši īstenos projektu „Dosim grāmatām jaunu mūžu!" un saglabās kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm. Ar šīs brīvprātīgo grupas palīdzību iedzīvotājiem būs iespēja salabot, atjaunot grāmatas, kas mīļas un dārgas, iemūžināt vērtīgus materiālus un iesiet citus darbus. Grāmatas varēs arī dāvināt bibliotēkai vai pagasta sociālo iestāžu iemītniekiem.

„Esi rosīgs - esi vesels - nūjo!" - tā saka Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas brīvprātīgo senioru grupa Stendē. Viņi vēlas panākt, lai pensijas vecuma ļaudis Stendē būtu fiziski un sabiedriski aktīvi, līdz ar to - veseli un laimīgāki. Tāpēc ar projekta līdzekļiem grupa iegādāsies nūjošanas aprīkojumu un iedrošinās savus vienaudžus doties nūjošanas pārgājienā. Līdztekus fizisko aktivitāšu organizēšanai projekta iesniedzēji vēlas seniorus aicināt veikt brīvprātīgo darbu Latvijas Sarkanā krusta paspārnē, piemēram, organizēt nūjošanas pēcpusdienu sociālā aprūpes centra „Stūrīši" iemītniekiem, ļaujot arī viņiem izjust prieku no fiziskajām aktivitātēm.

Atraktīvi, jautri, atsaucīgi un izpalīdzīgi - tādi ir Valdemārpils pensionāru klubiņa „Varavīksne" dalībnieki, un ar savu projektu „Kamēr dari, tikmēr dzīvo!" viņi pavasarī piepildīs savu sapni un dosies uz Likteņdārzu. Šī sapņa īstenošanai viņiem pašiem nepietiek līdzekļu, jo ikdienā tie aiziet eksistences nodrošināšanai. Projektā tiks iesaistīti ne tikai klubiņa dalībnieki, bet iekustināti tiks arī citi pilsētas seniori. Projekta mērķis nav tikai aizbraukt ekskursijā, bet parādīt, ka kamēr pensionāri dara, tikmēr viņi dzīvo. Klubiņš vēlējās pierādīt, ka arī šī vecuma paaudze ir spējīga piesaistīt projekta finanses (lai gan to darīja pirmo reizi mūžā), noorganizēt pasākumus un lietderīgi izmantot brīvo laiku.

Atgādinām, ka oktobrī Labdarības projektu konkursā „Dari labu un no sirds!" tika atbalstīti vēl četri projekti - Ziemassvētku radošā darbnīca un koncerts Lībagu pagasta sociālā riska grupu cilvēkiem; Ķūļciema pagasta pensionāru kluba ekskursija uz kādu no Latvijas ievērojamākajām vietām; sporta trases labiekārtošana ar zīmēm, kas ļaus to izmantot jebkuram sportotgribētājam; vingrošanas bumbu iegāde Talsu pensionāru biedrībai.

Labdarības projektu konkursa kopējais finansējums bija 1400 EUR. Atbalstītie projekti jāīsteno līdz 2015.gada 1.jūnijam.


Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums