Jaunumi

Savām otrajām mājām – Talsiem – ukraiņi vēl labklājību

«Talsos ir cilvēki ar lielu sirdi,» tā uzskata ukraiņi, kuri par savām otrajām mājām šobrīd sauc Talsu novadu. Ziemassvētku laikā Talsu novada fonds īstenoja labdarības akciju «Brīnumam tici», kas palīdzēja piepildīt saldumu ukraiņu bērniem. Taču talsinieki ziedojumos bija tik dāsni, ka šajā nedēļas nogalē ģimenes varēja vēl gūt pamatīgu emociju lādiņu prieka ballītē Klaunu mājā. Tāpēc arī Talsu vārda dienā ukraiņi pilsētai vēl visas pasaules skaistākās lietas.
«Mēs esam sajūsmā, ir tik forši!» saka ukrainiete Jūlija. Kad ierodamies Klaunu mājā, šķiet, tajā čum un mudž no cilvēkiem. Un visi kā viens pārlaimīgi smaida un staro– kā bērni, tā pieaugušie. Un katram bija ko darīt. Jūlija stāsta, ka ar mazo paspējuši gan kūkas taisīt, gan tās gardi notiesāt, gan no baloniem figūras veidot un krūzītes taisīt. Un tobrīd abi nepacietīgi gaidīja iespēju ielūkoties suņu terapijas istabā. «Viss ir tik jauki izdomāts,» saka Jūlija. Tam piekrīt arī Jaroslavs, kuram pašam pirmo reizi mūžā bija iespēja izmēģināt pārtapt par klaunu. «Man bija tāds prieks un gandarījums, ka varēju palīdzēt izklaidēt. Es pilnībā iejutos lomā – ja kāds bija nobijies vai apmulsis, es izmantoju lellīti, lai viņus iedrošinātu un iesaistītu aktivitātēs. Tie bija neaizmirstami iespaidi, un šobrīd man pat negribas mājās iet – grūti šķirties no Klaunu mājas,» sacīja puisis. Ukraiņi patiešām novērtē, ko Talsu novads viņiem devis, un cenšas iejusties. Kāds jauns vīrietis intervijas sākumā, taujāts par iespaidiem, pat skaidrā latviešu valodā atbild: «Ļoti labi, paldies!». Prieka ballītē viņš un bērni esot sajūsmā par visu, lai gan pašam šonakt maz sanācis gulēt un nogurums liekot par sevi manīt.
«Talsu Vēstu» uzrunātie ukraiņi šķiet priecīgi pārsteigti, ka Talsi svin vārda dienu, un, pat ilgi nedomājot, ir gatavi vēlējumam. «Mēs ar jums ļoti lepojamies! Talsi ir mūsu otrās mājas. Esam par visu pateicīgi, un vēlu Talsiem labklājību, izaugsmi, un lai arī turpmāk tā būtu skaista un priecīga pilsēta! Vieta, kur dzīvo cilvēki ar lielu sirdi.» Kāds no ukraiņiem atver plaši rokas, tā simboliski rādot, ka vēl Talsiem daudz, daudz laba. «Lai Talsi aug, attīstās un pilnīgi katram Talsu iedzīvotājam ir labi! Un pats galvenais – lai nebūtu karš!» Tam piekrīt arī Jaroslavs – lai katrs talsinieks ik dienu būtu tik priecīgs un laimīgs kā ukraiņi Klaunu mājā!

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums